
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15.6 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Depth | 7.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| Packaging | Tube |
| Features | Latched Fault, UVLO |
| Type | Hot Swap Controller |
| Internal Switch | No |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
